Hírek
2011. December 25. 07:59, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
24 milliárd forint nemzeti kiegészítő támogatást kapnak a gazdák
A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) több mint 24 milliárd forintot fordít a 2011. évi kiegészítő nemzeti támogatásokra (top-up). Az erről szóló rendelet mától hatályos.
A forrás top-up jogcímekre, valamint juh- és kecsketenyésztési csekély összegű (de minimis) támogatásokra folyósítható.
A Magyarországra érkező uniós közvetlen támogatások (SAPS) fokozatosan érik el az Európai Unió által biztosított legmagasabb támogatottsági szintet. 2011-ben a magyar termelők a területalapú támogatások maximális értékének 80 százalékát kapják a Közösségtől, és 2013-ra érik el a 100 százalékot.
A gazdák lemaradását részben kompenzálja az az uniós Csatlakozási Szerződésben is rögzített jog, miszerint az új tagállamok - amíg el nem érik a számukra megállapított 100 százalékos európai uniós támogatási szintet - nemzeti költségvetésükből kiegészíthetik a közvetlen területalapú támogatásokat.
A VM él a Csatlakozási Szerződés adta lehetőséggel, és kiegészíti a SAPS támogatások összegét, így a magyar gazdálkodók versenyhátránya csökken az EU régi tagállamainak termelőivel szemben.
2012-ben a közösségi forrásból finanszírozott közvetlen támogatások 90%-át, 2013-ban a 100 százalékát kapják meg a hazai termelők.
A kiegészítő nemzeti kifizetések nemcsak a versenyhátrány részbeni kiegyenlítését szolgálják, hanem sok gazdálkodónál hozzájárulnak a mezőgazdasági termelés fenntartásához, ezáltal a vidék népességmegtartó erejének megőrzéséhez is.
A gazdák a kiegészítő nemzeti támogatásokat a tárgyévet követő év június 30-ig kapják meg.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot