Városlista
2024. november 15, péntek - Albert, Lipót

Hírek

2015. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Forrás: MTI - fotó: elte.hu

Felvételi - Ismét az ELTE a legnépszerűbb

Felvételi - Ismét az ELTE a legnépszerűbb

Ismét az Eötvös Loránd Tudományegyetem lett a legnépszerűbb felsőoktatási intézmény, minden ötödik felvételiző az ELTE-re adta be jelentkezését, 8093 fő kezdi meg itt tanulmányait szeptemberben.

Az intézménybe 22 182-en jelentkeztek, ez az összes felvételiző 21 százalékát teszi ki. Első helyen 12 ezren jelölték meg az egyetem valamelyik szakját. A felvételi eredmények szerint több mint 8 ezer hallgató kezdi meg tanulmányait az egyetemen szeptemberben. A gólyák 86 százaléka nappali tagozatos lesz, 75 százalékuk alap- és osztatlan képzésben vesz részt.

Az ELTE-n idén szükséges legmagasabb ponthatár 492 volt, ezt annak kellett elérnie, aki angol nyelv és kultúra - német és nemzetiségi német nyelv és kultúra osztatlan tanári szakra akart bekerülni. Összesen 14 szakon volt szükség 450-nél több pontra a sikeres felvételihez.

Az átlag ponthatár a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon (399), a PPK-n (392) és a Társadalomtudományi Karon (373) volt a legmagasabb.

A legtöbb új felvett a bölcsészkarra, a természettudományi karra, valamint a pedagógiai és pszichológiai karra jelentkezett. Az ELTE legnépesebb szakja idén a jogászoké, 607 fővel, őket követik a programtervező informatikusok 519-cel.

Ezek érdekelhetnek még

2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld

Továbbra is kínlódik az építőipar

Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében

Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot