Hírek
2011. Július 29. 14:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Mennének a magyarok külföldre dolgozni
„Annak ellenére, hogy április elején még tömeges munkavállalási kedvről szóltak a híradások, csaknem három hónappal a munkaerő-piaci nyitás után érezhetően nem nőtt a két nyugati országban dolgozó magyarok száma"
Közölte a Magyar Hírlappal Károlyi Gyula, az Ipartestületek Országos Szövetségének alelnöke. Pontos adatok nem állnak rendelkezésre a témával kapcsolatban, némi információt pedig csupán személyes kapcsolatai révén szerez a szövetség.
„Tudomásuk szerint egy ablak- és ajtókeretek gyártásával foglalkozó asztalosvállalkozás növelte nagyobb mértékben a magyarországi munkavállalói számot, máshol azonban nem történt kirobbanóan nagy változás május elseje óta” – jelezte az alelnök. Megjegyezte, töretlen a vendéglátóipar munkaerő-felszívó ereje, a legtöbb állásajánlat még mindig ebből a szektorból érkezik, azonban mezőgazdasági munkásokra is nagy a kereslet nyugati szomszédunknál. Ismeretes, hogy a magyaroknak alig több mint a két százaléka pályázott osztrák, német, svájci vagy liechtensteini állásokra azután, hogy a négy ország megnyitotta munkaerőpiacát a kelet-közép-európai tagállamok munkavállalói előtt. Azonban egy június végi felmérés rámutatott arra, hogy minden harmadik magyar munkavállaló hajlandó lenne elköltözni egy jobb állás reményében. A legtöbben az építőipar és a feldolgozóipar területén keresnek állást külföldön.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot